Про вуглекислотне гасіння

Информация

Скидки

Пока нет товаров со скидками.
Системи вуглекислотного пожежогасіння Увеличить

Системи вуглекислотного пожежогасіння

Новый товар

Незважаючи на існуючі відмінності систем вуглекислотного пожежогасіння основними елементами вуглекислотной системи є:

-балони (модульні елементи);
-клапани пускового механізму дії;
-трубопровід;
-манометр;
-колектори;
-розпилювальні елементи.
Наповнення балонів вуглекислотою відбувається через спеціальний клапан, розташований вгорі балона. За допомогою трубопроводів вуглекислота з легкістю виводиться в навколишній простір.

Типи вуглекислотного обладнання
Розрізняють вуглекислотні установки централізованого і модульного типу. У першому випадку батареї з вуглекислим газом розміщуються в приміщенні, де відбувається гасіння пожежі, а в модульних - в безпосередній близькості від приміщення.

Розрізняють модульні елементи двох різновидів: високого тиску з блискавичним звільненням вуглекислоти, які застосовуються для ліквідації пожежі на обмеженій площі; і низького тиску - із звільненням балона від вуглекислоти в повільному режимі (для великих площ).

Сфера застосування вуглекислотного пожежогасіння, різновиди, методи розрахунку газової вогнегасної речовини, необхідної для гасіння пожеж, обумовлені в правилах щодо протипожежного захисту.

На етапі створення проектних рішень інженери визначають різновид балонів, число, місце розміщення для організації ефективного механізму ліквідації вогнищ загоряння. Наступний етап за встановленням обладнання - пусконалагоджувальні роботи, для перевірки надійності у функціонуванні окремих елементів і системи. Один раз в 5 років система проходить перевірку на працездатність механізмів.

Вуглекислота, яка використовується для гасіння пожеж, знаходиться під тиском в спеціальних балонах у вигляді стислого газу. При спрацьовуванні системи протипожежної безпеки газ виходить з балона, перетворюючись з зрідженого в газоподібний стан. При виході вуглекислоти відбувається зниження концентрації кисню в навколишньому середовищі, внаслідок чого здійснюється гасіння вогню. Крім того, вуглекислий газ виробляє охолодження палаючих предметів або обладнання.

До переваг вуглекислотного пожежогасіння відносять:

невисоку вартість;
безпеку для обладнання і цінностей;
простоту в експлуатації;
блискавичну швидкість ліквідації вогнища загоряння.

Єдиний істотний недолік - небезпека для знаходяться в приміщенні людей, в зв'язку з чим в разі застосування вуглекислотного пожежогасіння людей необхідно евакуювати в терміновому порядку.