Про вуглекислотне гасіння

Информация

Скидки

Пока нет товаров со скидками.
Характеристики Увеличить

Характеристики

Новый товар

Перш за все необхідно дізнатися, які вуглекислотні вогнегасники бувають:

Переносні (ручні) з масою вуглекислоти, що знаходиться під високим тиском в рідкому стані, від 1 до 10 кг. Назва, маркування відповідно - ОУ-1 і ОУ-10.
Пересувні (возяться) - ОУ-25, ОУ-80 по 25 і 80 кг.
Норми щодо забезпечення вуглекислотними вогнегасниками виробничих, громадських будівель, за винятком АЗС, приймаються за «Правилами протипожежного режиму в Україні».

Згідно з додатком № 1 для переносних вогнегасників:

У виробничих будівлях категорії пожежної небезпеки В - 4 ОУ-2 на 400 кв. м. площі.
Категорій Г, Д - 4 ОУ-2 на 1800 кв. м.
У громадських будівлях - 4 ОУ-2 на 800 кв. м. Основне призначення - гасіння електроустановок (клас пожежі Е), але не забороняється використовувати для ліквідації вогнищ горіння іншого обладнання, сировини, товарної продукції.

№ 2 для пересувних:

Категорій А, Б, В на кожні 500 кв. м. - 3 ОУ-80 при класі пожежі А, В, С; 2 ОУ-25, 1 ОУ-80 - Е.
В, Г на 800 кв. м .: класу А - 4 ОУ-25, 2 ОУ-80; В, С - 3 ОУ-80; Е - 1 ОУ-25, 1 ОУ-80.
Користуючись даними цих додатків до ППР-2012, нескладно підібрати мінімально необхідний, оптимальний за складом комплект ручних, пересувних вогнегасників, включаючи вуглекислотні.

Питання, звичайно виникають у працівників технічних служб підприємства, відповідальних за протипожежний стан приміщень, комплектацію об'єктів, що захищаються засобами пожежогасіння:

Повна маса вуглекислотного вогнегасника, готового до використання, з урахуванням ваги заряду зрідженій вуглекислоти, сталевого корпусу, запірно-пусковий арматури, розтруба, без установочного кронштейна, становить для ОУ-1 - від 4, 5 до 6 кг, для ОУ-10 до 25 кг в залежності від виробника. Відповідно, вага інших ОУ знаходиться в цьому діапазоні.
Так як 25 кг досить серйозна маса для роботи з ним у висячому положенні навіть для дорослого здорового чоловіка, то наступні за ОУ-10 вуглекислотні вогнегасники виконані в возимому варіанті - на рамі з двома невеликими колесами, при цьому вага ОУ-25 близько 120, а ОУ -80 - до 225 кг.
Тиск всередині ємності вуглекислотного вогнегасника при кімнатній температурі повітря зазвичай не перевищує 6 МПа.
Робочий діапазон використання від - 40 ℃ до + 50 ℃, що вигідно відрізняє їх від водних, повітряно-пінних вогнегасників, а також порошкових, для яких низькі температури на практиці критичні.
Як часто контролювати масу заряду вуглекислотних вогнегасників - не рідше ніж 1 раз на рік. Детальну перевірку, перезарядку - через 5 років після дати випуску в спеціалізованих підприємствах, що мають необхідне обладнання, ліцензію МНС.