Про порошкове гасіння

Информация

Скидки

Пока нет товаров со скидками.
Способи гасіння Увеличить

Способи гасіння

Новый товар

Подача вибуховими речовинами
При попаданні порошку в зону горіння під дією вибухової речовини, крім вогнегасної дії порошку, додатково відбувається флегматизація процесу горіння під дією:

-Відриву фронту полум'я від горючого навантаження;
-Дроблення фронту полум'я на окремі ділянки, які не здатні підтримувати горіння;
-Розведення зони горіння інертними продуктами вибуху.
У імпульсних пересувних установок порошкового пожежогасіння вогнегасна дія порошку на осередок пожежі поєднується з дією ударної хвилі. Висока ефективність імпульсних технологій пожежогасіння досягається за рахунок потужного динамічного впливу на осередок пожежі, інгібування процесу горіння при застосуванні порошкових вогнегасних складів. Для вибухозахисту шахт використовуються мортири порошкового пожежогасіння, які при спрацьовуванні під високим тиском викидають вогнегасний порошок в простір гірничих виробок у вигляді складного двофазного потоку високотурбулентної газопорошкової суміші, надаючи протиударний вплив на фронт ударної хвилі і потім флегматізіруя фронт полум'я.

У процесі розпилення порошків за допомогою вибуху відбувається їх додаткове подрібнення, в результаті якого може досягатися активізація поверхневих атомів. При вибуховому дробленні часток речовини поверхні розломів проходять не тільки між молекулами, а й між атомами. Освічені частки ингибирующего порошку мають на поверхні хімічні центри, які активно реагують з іншими молекулами. Згодом хімічна активність пилу зменшується, так як хімічні центри насичуються в результаті реакцій з киснем повітря. В кінцевому рахунку пил порошку може стати хімічно неактивним.

Вихрепорошковий спосіб гасіння.
Для гасіння палаючого нафтового або газового фонтану у його заснування створюється вихрове кільце, що рухається уздовж осі факела від низу до верху. При такому русі «атмосфера» вихрового кільця здуває полум'я і пожежа припиняється. Такі вихрові кільця отримують за допомогою вибуху невеликих зарядів вибухової речовини в баку. Більш привабливі для гасіння пожеж на свердловині низькошвидкісні, спливаючі вихрові кільця, які утворюються при підйомі компактного хмари легкого газу в атмосфері. Такі вихори утворюються під час вибуху зарядів вибухової речовини без застосування спеціальних пристроїв і конструкцій. При цьому необхідно ліквідувати проскок полум'я через вихровий кільце. Цього можна досягти, використовуючи здатність вихрового кільця переносити розпорошеного домішка. Якщо в момент утворення вихрового кільця заповнити його вогнегасним порошком, то таке вихрове кільце навіть при відносно невеликій швидкості буде здувати полум'я факела.