Про порошкове гасіння

Информация

Скидки

Пока нет товаров со скидками.
Про порошкові вогнегасники Увеличить

Про порошкові вогнегасники

Новый товар

Призначені для гасіння загорянь класів: A (горіння твердих речовин), В1 (горіння рідких речовин, нерозчинних у воді), С (горіння газоподібних речовин), а також для гасіння загорянь електроустаткування, що знаходяться під напругою до 1000 В, в початковій стадії їх виникнення .

Не слід використовувати порошкові вогнегасники дяя захисту устаткування, яке може вийти з ладу при попаданні порошку (електронно-обчислювальні машини, електронне обладнання, електричні машини колекторного типу)

Порошкове пожежогасіння - гасіння пожежі дрібно роздрібленими мінеральними солями. Для їх подачі в осередок горіння можуть використовуються технічні засоби пожежогасіння: вогнегасники, автоматичні установки пожежогасіння, пожежні автомобілі порошкового пожежогасіння. У ряді випадків порошки є єдиним вогнегасною речовиною, придатним для гасіння специфічних типів пожеж (наприклад, при горінні лужних металів).

Порошок умовно можна розділити на порошки загального призначення (ПФ, ПСБ, ПІР АНТ) - для гасіння пожеж класів А, В, С, і спеціального призначення, наприклад: МГС - для гасіння натрію і літію, PC - для гасіння лужних металів та ін. В Україні організовано виробництво порошків ПСБ-3 (пожежі класів В, С; гасіння електроустановок), Пірант-А (пожежі класів А, В, С; гасіння електроустановок) і ПХК (пожежі класів В, С, D; гасіння електроустановок). Таким чином, перекриваються всі існуючі класи пожеж, а вибір порошку визначається умовами, що захищається. Порошок зберігають в спеціальних упаковках, що оберігають їх від зволоження, і подають в осередок горіння стисненими газами. Порошок нетоксичні, малоагрессівних, порівняно дешеві, зручні у користуванні.

До теперішнього часу механізм вогнегасної дії порошків ще недостатньо ясний. Вогнегасна здатність порошків обумовлена ​​дією наступних факторів:

-охолодженням зони горіння в результаті витрат тепла на нагрів частинок порошку, їх часткове випаровування і розкладання в полум'ї;
-розведенням горючою середовища газоподібними продуктами розкладання порошку або безпосередньо порошковим хмарою;
-ефектом огнепрегражденія, що досягається при проходженні через вузькі канали, створювані порошковим хмарою;
-інгібування хімічних реакцій, що обумовлюють розвиток процесу горіння, газоподібними продуктами розкладання і випаровування порошків або гетерогенним обривом ланцюгів на поверхні порошків або твердих продуктів їх розкладання.

У 1980-х роках в СРСР на ряді підприємств були проведені експерименти по гасінню порошками пожеж і загорянь. Було з'ясовано, що порошком добре гасяться тверді горючі речовини з гладкою поверхнею. Не були погашені тверді речовини, що мають порожнечі і нерівності. Порошок з вогнегасника загасив горючу рідину в ємності, але ту ж кількість рідини, розлиту по нерівній поверхні загасити не вдалося. Порошок збиває полум'я з кабельних трас, але через короткий проміжок часу кабелі знову спалахували, незважаючи на наявність на них порошку. Порошком збивається полум'я з двигуна автомобіля, але для гасіння салону автомобіля необхідно повністю засипати салон порошком.